Merilyn Atkinson - Starptautiskās Ēriksona Universitātes dibinātāja

Ph.D. Merilina Atkinsone (Merilyn Atkinson) -

ECI dibinātāja un prezidente - psiholoģijas doktore Merilina Atkinsone ir viena no mūsdienu izcilākajiem psihologiem, kura strādājusi kopā ar Fricu Perlzu (Fritz Perls), Virdžīniju Satīru (Virginia Satir) un citiem mūsdienu psiholoģijas priekšgājējiem.

Merilina Atkinsone uzskata sevi par slavenā amerikāņu psihoterapeita Miltona Ēriksona skolnieci un sekotāju. Daudzu gadu garumā strādājot ar dažādiem cilvēkiem gan kā terapeite, gan kā biznesa trenere un koučs, kā arī veidojot apmācību programmas, Atkinsone nepārtraukti ir atradusies efektīvu un darbojošos instrumentu meklējumos, tos ieviesusi apmācībā ECI. Kopš 1984. gada, kad vēl vārds koučings šodienas izpratnē neeksistēja, Merilina Atkinsone vairākkārtīgi ir apmeklējuai bijušās Padomju Savienības valstis (t.sk. vairākas reizes bijusi Rīgā), līdz ar to, koučings izplatās un kļūst arvien populārāks arī šī reģiona valstīs.

 

Miltons Ēriksons (Milton Hyland Erickson) -Viens no izcilākajiem un p

opulārākajiem 20.gs. 

 
amerikāņu psihoterapeitiem. Izstrādājis daudz hipnoterapijas metodikas, kopš 1948.gada dzīvojis un strādājis Arizonas štatā Fēniksā. Ēriksons ir Amerikas klīniskās hipnozes apvienības dibinātājs un prezidents, žurnāla "American Journal of Clinical Hypnosis" pamatlicējs un redaktors. Miltons Ēriksons ir izstrādājis savu unikālo psihodinamisko hipnoterapiju, ko veiksmīgi pielietoja darbā ar tūkstošiem pacientu. Pēc Eriksona nāves 1980.gadā viņa darbu turpinātāja dzīvesbiedre Elizabete Eriksone, neskaitāmi kolēģi un skolēni.