20150910201638733518
Koučings

Kas ir koučings?

Koučinga jēga ir virzība uz mērķi. Izmantojot koučingu, cilvēki sasniedz savus mērķus daudz efektīvāk un ātrāk, kā arī rada skaidru apjausmu par to, vai viņu izvēlētais attīstības virziens tiešām ir tas, kas viņiem ir svarīgi, nozīmīgi un prioritāri. Pateicoties profesionālam kouča atbalstam, cilvēks pats pastāvīgi formulē mērķus, izstrādā dažādas stratēģijas to sasniegšanai un realizē visveiksmīgāko no tām.
Atšķirībā no psihoterapijas, kura ir balstīta uz iepriekšējo pieredzi, koučings ir ārkārtīgi orientēts uz nākotni. Koučings ļauj, strādājot ar savu tagadni, no cita skata punkta paskatīties uz dzīvi, apzināt savas patiesās vērtības (un nevis sabiedrības uzspiesto viedokli!), atbrīvoties no iekšējām barjerām, kas kavē mērķu sasniegšanu, iemācīties atrast un pieņemt savus lēmumus.
 
Profesionāls koučings – koučinga definīcija (ICF formulējums) – tā ir nepārtraukta sadarbība, kura palīdz klientam sasniegt reālus rezultātus savā personīgajā un profesionālajā dzīvē. Ar koučinga procesa starpniecību klients padziļina savas zināšanas, uzlabo savu lietderības koeficientu un paaugstina savas dzīves kvalitāti.


Kas ir koučs?
Personīgais koučs – ir veiksmīgs, panākumus sasniedzis cilvēks, kurš pārvalda zināšanu sistēmas, lai varētu palīdzēt pasūtītājam sasniegt jebkuru reālu mērķi. Koučs tiek aicināts, lai kopā ar viņu strādātu pie mērķu sasniegšanas, profesionālam atbalstam un iedvesmai.
Koučs Jums nepalīdzēs, ja Jūs:

 • gaidāt gatavas receptes;
 • neesat gatavs aktīvi strādāt, lai sasniegtu savus mērķus;
 • neticat savu ideju panākumiem.

Kouču ir vērts nolīgt, ja:

 • mērķis ir vērienīgs un grandiozs, nepieciešama iepriekšēja dažādu aspektu izstrāde, kas palīdzētu to sasniegt. Tādējādi kopā ar kouču tiek ietaupīts laiks, pūles un nauda, kā arī samazināts „neizmantoto iespēju" risks.
 • Jums ir svarīgi īstenot savu sapni vai mērķi daudz piemērotākā veidā un sākt izbaudīt pašu mērķa sasniegšanas procesu;
 • Jums ir svarīgi patstāvīgi sasniegt rezultātus, maksimāli izmantojot visas potenciālās iespējas;
 • Jums ir būtiski paaugstināt savu efektivitāti un atbildību; Jums ir svarīgi iemācīties uzstādīt savus patiesos mērķus un īstenot tos;
 • Jūs tiecaties sabalansēt visas jūsu dzīves un biznesa jomas.

Koučinga veidi – koučingu var iedalīt trīs galvenajos virzienos (pēc izmantošanas nolūka):

 • Biznesa-koučings. Tas ir kopīgs darbs ar klientu pie viņa profesionālo un personisko mērķu sasniegšanas, kontekstā ar viņa biznesu vai organizāciju. Kā mērķis šajā gadījumā var kalpot biznesa rezultātu un rādītāju uzlabošana, kā arī paša cilvēka karjeras izaugsme.
 • Personīgais koučings. Šajā gadījumā tiek izskatīta cilvēka mērķu sasniegšana koncentrējoties uz cilvēku kā personību.
 • Korporatīvais koučings. Uzstādīto mērķu sasniegšana vai problēmu risināšana uzņēmuma ietvaros. Ieviešot korporatīvo koučingu, ieguvēji ir visi: nozīmīgākie darbinieki iegūst izpratni par perspektīvām, skaidrību par virzienu uz kurieni iet uzņēmums, lielu patstāvību, savas iniciatīvas atbalstu. Vadība, savukārt, iegūst lojālus, ieinteresētus, efektīvus līdzgaitniekus. Rezultātā - ieviešot korporatīvo koučingu, uzņēmumā pieaug peļņa. Pēc Starptautiskās Koučinga Federācijas (ICF) datiem, koučinga izmaksu atmaksāšanās ir vienāda ar 5.3 pret 1.

Kā to dara koučs?
Koučinga sesija notiek viens pret vienu, klients : koučs. Standarta variantā – viena stunda nedēļā. Bet sadarbības ilgums, kas nepieciešams darbam ar mērķiem, var svārstīties no mēneša līdz pusgadam, atkarībā no klienta mērķis.
Sesijas procesa laikā koučs un klients noskaidro un veido mērķus. Lai noteiktu un precizētu sava klienta dziļākās vērtības, koučs saskarsmes laikā rada pozitīvu radošo vidi. Pēc mērķu un vajadzību noskaidrošanas, tiek izstrādātas stratēģijas un pieejas, kuras būs visatbilstošākās konkrētajam cilvēkam, mobilizēs tā iekšējās rezerves un novērsīs iekšējās barjeras. Tas ir juveliera cienīgs, konfidenciāls un ļoti auglīgs darbs.


Kā iegūt skaidrību par koučingu un pieteikties uz koučsesiju?
Par koučingu var runāt un rakstīt daudz, labāk to izmēģināt. Sazinies ar mums, vienojamies par koučsesiju un Jums būs lielāka skaidrība par koučingu un papildus tam, Jūs atrisināsiet sev kādu svarīgu jautājumu! Līdz tikšanai! :)

zvaniet: tālr.nr.:+37129644468

rakstiet:  ilze.rusina@erickson.lv