Radi savus laimes mirkļus, apgūstot programmas “Brīvība mīlēt” 9 principus!

Intervija ar psiholoģijas doktori Merilinu Atkinsoni

Mīlestība ir tas, ko mēs visi vēlamies, un tāpēc ikkatru dzīves mirkli mēs ieguldām savu laiku, enerģiju un naudu tajās lietās, kuru uzdevums ir piesaistīt mūsu dzīvē mīlestību. Tās ir materiālas vērtības: skaistas drēbes, auto, darbs, kosmētika, veselība, izglītība... mēs pat ieguldām naudu citos cilvēkos, lai tikai viņi mūs mīlētu. Tomēr mēs varam ieguldīt arī intelektuālās vērtībās – savās zināšanās un prasmēs, lai spētu atvērt savu mīlestības avotu. Šāds ieguldījums ir daudz vērtīgāks un ar lielāku atdevi.

“Brīvība mīlēt” ir ļoti praktiska programma. Merilina Atkinsone ir praktiķe ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi. Viņas programmu pamatā ir reālu prasmju apguve un praktizēšana. Katrs dalībnieks iegūst vērtīgu praktisko pieredzi un instrumentus, kas palīdz veidot attiecības un būt laimīgam. Tas notiek, praktizējot programmas 9 principus un pārliecinoties, vai un kā tie darbojas manā dzīvē.

Programma ir pilnībā personiska; tā ir neapmierinātības ar savu dzīvi izskaušana, tā ir savas dzīves spēka un triumfa apzināšanās, tā ir iekšējā un vienmēr klātesošā prieka atklāšana sevī. Programma iedrošina atbrīvoties no negatīvās domāšanas ieradumiem.

Kurss ir pilnībā atvērts un vērtīgs jebkuram cilvēkam. Tas nav biznesa kurss. Tas ir vērsts uz cilvēka iekšējo attīstību. Dalībnieki ir ļoti augstu novērtējuši šo programmu visā tās 25 gadu pastāvēšanas laikā. Pēc semināra cilvēki vaicā, kā turpināt attīstīt apgūtās prasmes, un tas ir kursa vērtības augstākais apliecinājums.

Mēs palūdzām Merilinu Atkinsoni pastāstīt vairāk par šo programmu, lai iedvesmotu cilvēkus piedalīties seminārā.

Kāpēc jūs izlēmāt radīt programmu “Brīvība mīlēt”?


Programma ir devusi cilvēkiem iespēju paplašināt savu apziņu. Mēs piedzīvojam brīnišķīgus mirkļus, kad mūsu apziņa paplašinās un kad izjūtam dzīvības spēku un mīlestību. Un tas notiek ar katru no mums. Tomēr lielākajai daļai cilvēku šie brīži ir īslaicīgi. Par šiem mirkļiem ir liels prieks, bet ļoti maz cilvēku zina, kā ļaut tiem notikt biežāk un kā tas vispār darbojas.

Šajā programmā mēs iepazīstinām ar 9 īpašiem principiem, kas paplašina mūsu „Brīvību mīlēt”. Šo principu praktizēšana atstāj iespaidu uz attiecībām. Un ne tikai attiecībām, bet arī uz ikdienas mirkļiem mūsu dzīvē.

Šie 9 principi ir samērā vienkārši, un tā ir priekšrocība. Līdzīgi kā citas lietas, kas tiek apgūtas koučinga programmās, arī šie principi ir veidoti tā, lai tie būtu pielietojami uzreiz pēc apgūšanas. Tas dod enerģiju un prieku un piešķir drosmi mūsu dzīvē.

Pavisam ir 9 principi. Pirmie 3 principi palīdz mums tikt pāri negatīvajām emocijām. Tie paplašina mūsu fiziskā ķermeņa apziņu, kā rezultātā mēs spējam kontrolēt dažādās ķermeņa reakcijas konkrētos brīžos. Ķermenis mums saka taisnību: ja mēs jūtam savu ķermeni, mēs varam izjust iekšējo patiesību. Tas nozīmē, ka mēs varam attīstīt arī savu vizuālo un audiālo apziņu. Šīs visas trīs apziņas ļauj mums pārvarēt negatīvās emocijas, kas mājo mūsu uztverē.

Nākošie 3 principi fokusējas tieši uz attiecībām. Viena no lietām, ko apgūsiet, būs mācīšanās ignorēt tā sauktās „uzvaras formulas”. Tās lielākoties ir balstītas uz negatīviem uzskatiem par citiem cilvēkiem. Mēs mācīsimies no savas vēstures, kā „paiet garām” šiem „vecajiem stāstiem”. Jūs iemācīsieties arī „paiet garām” saviem emocionālajiem „gremliniem*” visdažādākajās formās un mācīsieties sev piedot.

Pēdējie 3 principi ļaus mūsu vērtības pārvērst darbībās caur izpratni, ko es dēvēju par „varoņa ceļojumu”. Tie ietver mācīšanos, kā prast palūgt palīdzību un kā ar mīlestību palīdzēt citiem cilvēkiem, kad tie nonākuši sarežģītās situācijās. Visi šie 9 principi kopā veido programmu, ko es dēvēju par „9 pilnvērtīgas domāšanas principi” („Nine Disciplines of Whole Brain Thinking”).

Šie principi ļoti lielā mērā paplašina mūsu spēju mīlēt. Nav svarīgi, kādās jomās jūs darbojaties, tās ir cilvēka galvenās mīlestības izpausmju jomas. Tās var saukt arī par cilvēciskuma pamatiem. Šis kurss nav vērsts uz zināšanām; tas ir vērsts uz mīlestību, kas ir visu zināšanu būtība. Šis kurss ir par dzīves efektivitāti.

Ko semināra dalībnieki iegūs tādu, ko viņi citur nevarētu iegūt?

Prasmes! Seminārs nav parunāšana par filozofiskiem jautājumiem. Cilvēki praktizē ļoti vienkāršas prasmes, kuras pēc tam var jebkurā brīdī pielietot. Viņi apgūst prasmi ātri pāriet no negatīvā stāvokļa uz pozitīvo (30 sekundēs) un virzīties uz mīlestības pieredzi.

Programma 3 dienās radīs spēcīgu pamatu, palīdzot cilvēkiem atbrīvoties no uzskatiem un domāšanas veida, kas neļauj izpausties mīlestībai. Trijās dienās dalībnieki patiešām atver iespējas mīlestībai kā pamatplatformai ikdienas darbam. Cilvēki paveic darbu ar sevi, kas citādi prasītu vairākus gadus.

Kāpēc programma ir tik unikāla un spēcīga?

Tie ir mani novērojumi no cilvēkiem, kam šī programma ir ļoti patikusi, un daudzajiem cilvēkiem, kas ir atgriezušies vēl un vēl: ja cilvēks pārvalda tikai vienu vai divus pilnvērtīgas domāšanas principus un vienu vai divus veidus, kā aktivizēt mīlestības stāvokli, tad viņš var tikt viegli „izsists no sliedēm”.

Bet, ja tu pārvaldi 9 principus un ja tu tos sāc praktizēt kā vienu veselumu, lai arī tie ir atšķirīgi, tad katrs no tiem iegūst milzīgu spēku. Es katru reizi konstatēju, ka cilvēki kļūst spējīgi mīlēt savu dzīvi un vienkārši dzīvot mīlestībā. Viņi sāk saprast un aptvert, ko nozīmē mīlestība.

Kāpēc programmai ir vairāki nosaukumi?

Programmai ir 3 nosaukumi. Sākotnēji nosaukums bija „9 emocionālās inteliģences paradumi”. Tomēr tas cilvēkiem radīja iespaidu, ka tas viņiem būtu pārāk sarežģīti.

Rietumvalstīs mēs pārsvarā izmantojam nosaukumu „9 pilnvērtīgas domāšanas principi”, jo nosaukums „Brīvība mīlēt” Rietumos nav tik spēcīgs, salīdzinot ar „9 principiem”. Bet patiesībā tie ir 9 principi brīvībai mīlēt. Tie ir ļoti vienkārši principi.

Tikai 3 dienās cilvēki apgūst 9 principus; tas prasa patiešām lielas pārmaiņas domāšanā, attieksmē un vērtībās, lai jau 4. dienā spētu pielietot jaunos principus. Tas, kas palīdz cilvēkiem to paveikt, ir iesaistīšanās un līdzdarbošanās semināra procesā.

Otrkārt, cilvēki saprot, ka mīlestība nav kaut kas tāds, kas notiek automātiski. Viņi seminārā iegūst tādu pieredzi, ko var sākt īstenot savās attiecībās jau nākamajā dienā. Turklāt semināra programma ir efektīva tikai tad, ja cilvēki ir pārliecināti, ka tā strādā.

Es redzu, ka cilvēki patiešām ir pārliecināti: ja viņi iegulda savu naudu, viņi vēlas uzzināt, kādi būs rezultāti. Mēs viņiem parādām, kādi ir šie rezultāti, un tad cilvēki iegulda pamatīgu darbu seminārā. Piemēram, 2. semināra dienā cilvēki „pārraksta” savu vēsturi – uzskatus par sevi, savu dzīvi, attiecībām. Tas ir svarīgi, jo cilvēkiem ir raksturīgi paļauties uz savu iekšējo dialogu un uzskatiem par sevi, kādi esam. Esmu pieredzējusi, kā cilvēki caur pārmaiņām sevī pilnībā izmaina savu dzīvi.

Kas šajā programmā jūs iedvesmo visvairāk?

Es iedvesmojos no cilvēkiem, vērojot, cik labprātīgi viņi ļauj atkāpties īgnumam un kaitīgiem uzskatiem par dzīvi. Mani iedvesmo cilvēku apņēmība padarīt dzīvi pilnvērtīgu un piepildītu ar mīlestību. Tas ir tas, ko vēlas cilvēki, un, kad viņi atklāj, ka tie ir reāli instrumenti, viņi atkal iedvesmojas, dodas mājās un sāk tos savā starpā praktizēt.

Kā cilvēks var pārliecināties, ka šī programma ir domāta tieši viņam?

Reizēm cilvēki vēlas pārmaiņas savā dzīvē, bet nejūtas gatavi uzņemties atbildību ieviest pārmaiņas tagad. Tieši tāpēc programma ir piemērota ikvienam, jo neviens nekad nejūtas īsti gatavs.

Programma „Brīvība mīlēt” nozīmē „ienirt tajā” un pieņemt to vai nē. Ja vēlies piedalīties programmā, tas nozīmē, ka esi gatavs/-a. Šī ir programma, kuru ir vērts labāk izbaudīt ātrāk nekā vēlāk, jo iespēja iegūt mīlestību savā dzīvē sākas tieši tagad!

* - koučingā par gremliniem sauc bailes.