20111220213613889729
Koučings

Uz risinājumu meklēšanu vērsta koučinga izmantošanas 11 priekšrocības

UZ RISINĀJUMU MEKLĒŠANU VĒRSTA KOUČINGA

(Ēriksona koučinga)

IZMANTOŠANAS 11 PRIEKŠROCĪBAS

 

1. Pievilcīgas nākotnes veidošana

Mūsu smadzenes ir uzbūvētas tādā veidā, ka, jo intensīvāk uz kaut ko fokusējamies, jo šis

kaut kas kļūst mums reālāks. Uz risinājumu meklēšanu vērstā Eriksona pieeja sniedz metodes, kas ļauj mums saskatīt un saklausīt transformējošus nākotnes tēlus.

2. Vērtību pētīšana

Koučinga iekšējā spēle attīsta augsta līmeņa prasmes pētīt un apstiprināt cilvēka vērtības, kā arī personīgās attīstības iemaņas. Tas ļoti labi papildina koučinga apmācības galvenos uzdevumus, virza un uztur fokusu uz vērtībām un vērtību prioritāšu noteikšanu. Koučinga apmācība, kas balstās uz NLP, sniedz koučiem smalku un efektīvu instrumentu krājumu, lai attīstītos kopā ar klientu.

3. Rāmji un plāni.

Meistarības tehniku pārvaldīšana veido rāmjus, kas ļauj noskaidrot iespējamo darbības virzienu vissvarīgākās detaļas, kā arī konkrētās darbības to īstenošanai. Turklāt mēs jau iepriekš varam skaidri redzēt, tieši kuri soļi ir tie, kas patiesi novedīs mūs pie rezultāta.

4. Radošie instrumenti

Koučinga radošie instrumenti ir ļoti svarīgi kouča spēju attīstībai, lai patiesi iedvesmotu cilvēkus, ar kuriem viņš strādā. Radoša iedvesma nāk no sirds, tādēļ mūsu dziļāko sapņu savienošana ar stratēģisko domāšanu ļauj mums attīrīties no visa liekā un stiprina mūsu uzmanības radošo fokusu.

5. Stratēģiju optimizējošie instrumenti

Cilvēkiem bieži ir vajadzīgs koučs, lai palīdzētu viņiem noteikt un izpētīt alternatīvus ceļus, kā sasniegt vislabākos rezultātus. Koučs palīdz klientam fokusēties uz mērķi, kad rodas sarežģīta situācija, viņš arī palīdz noteikt un izsekot sarežģīta projekta galvenos rādītājus projekta realizācijas dažādās fāzēs. Koučings piedāvā noderīgus rāmjus projektu attīstībai.  

6. Paātrinātas apmācības tehnikas

Ar efektīvi fokusēta koučinga palīdzību var viegli iemācīt cilvēkiem vienkāršas un konkrētas paātrinātas apmācības tehnikas. Šīs tehnikas palīdz cilvēkiem atbilstoši un ekoloģiski rīkoties liela stresa apstākļos.

7. Metaforu radīšana pēc Miltona Eriksona metodes

Skaidri iekšējie tēli, kas atver domas būtību   - metaforas - paaugstina personīgo efektivitāti un izgaismo darbības virzienu. Mēs varam izmantot progresīvās Eriksona metodes, lai mūsu klienti varētu veidot dziļus un pievilcīgus personīgos tēlus - metaforas.  

8. Resursu stāvokļu nostiprināšana

Uzsvars uz cilvēka iekšējo iespēju attīstību palīdz koučiem ievest klientus atbrīvotā (nesasprindzinātās uzmanības) un resursu pilnā radošā stāvoklī. Tehnikas, kas nostiprina atrašanos resursu stāvokļos vai tēlos, tika izstrādātas ar mērķi veikt efektīvu koučingu, tai skaitā arī pa telefonu un Skype.

9. Efektīvs darbs pa telefonu (Skype)

Darbs pa telefonu prasa smalkākas dzirdes iemaņas nekā darbs aci pret aci ar klientu. Starptautiskās Eriksona Universitātes programmas ietvaros koučiem māca izprast tos dažādos uztveres veidus, kā cilvēki mēdz organizēt savu uzmanību un mainīt tās fokusu. Jūs iemācīsieties atpazīt šos uztveres modeļus un reaģēt uz tiem viegli un rezultatīvi, atrodoties uzmanības plūsmā, kas ir cieņas pilna pret klientam ierasto uztveres veidu. Koučiem ir svarīgi apgūt arī jaunas telefona koučinga metodes, piemēram, koučings uz baltas tāfeles.  

10. Rituālās vides veidošanas pieeja apmācības un plānošanas nolūkos

Koučinga integrētajai pieejai personības attīstībā jau vairāk nekā divdesmit gadus palīdz rituālās domāšanas vides izmantošana. Eriksona Universitātē ir izstrādātas jaunas koučinga uz baltas tāfeles tehnikas, kas ietver sevī elegantas metodes projektēšanai, plānošanai un ieviešanai dzīvē. Izmantojot telefona koučinga tehnikas, jūs varat iemācīties pārnest šos vienkāršos un vērtīgos rāmjus savā ikdienas darbā un papildināt savu kouča instrumentu krājumu.

11. Ātrā mērķa sasniegšana ar uz risinājumu meklēšanu vērstas tehnikas palīdzību

Lai paveiktu efektīvu darbu tikai 30 - 40 minūtēs, jums ir jāprot ātri apgūt jaunu teritoriju. Uz risinājumu meklēšanu vērstas jautājumu uzdošanas stratēģijas piedāvā koučiem vienu no visvienkāršākajām metodēm, kā ātri un efektīvi veikt klienta resursu un atbildības kāpināšanu (empowerment)

 

Tuvākās apmācības Rīgas koučinga skolā programmā TRANSFORMĀCIJAS KOUČINGA MĀKSLA UN ZINĀTNE sāksies 2013.gada 30.maijā 

Pieteikties programmai "Transformācijas koučinga māksla un zinātne"  varat aizpildot pieteikuma formu ==> PIETEIKUMA FORMA

vai piezvanot

28644468 (Dace)